Základní škola a Mateřská škola Bitozeves

5 / 2019

dnes jsme uvařili

Přesnídávka:

rohlík, pomazánka vaječná se šunkou a sýrem, zelenina, melta (1,3,7)

Hlavní chod:

plněná paprika, rajská omáčka, těstoviny, jogurt (1,7)

Polévka:

rybí se smaženým hráškem (1,3,4,9)

Svačina:

cereální lupínky s mlékem, ovoce, mléko (1,7)

zvonění

1. h  8:00 - 8:45

2. h  9:05 - 9:50

3. h 10:00 - 10:45

4. h 10:55 - 11:40

5. h 11:50 - 12:35

6. h a polední pauza

7. h 13:30 - 14:15

soubory ke stažení

Prázdninový provoz 2018-2019

prázdninový provoz

Prázdninový provoz 2018/2019

Vážení rodiče,

v letošním roce bude prázdninový provoz (po domluvě se zřizovatelem) v naší mateřské škole, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Bitozeves, organizován podle níže uvedeného harmonogramu.

Provoz mateřské školy v letním období probíhá ve specifickém režimu ze dvou hlavních důvodů:
je nutné zajistit čerpání řádné dovolené dle zákoníku práce pedagogických (40 dní) i nepedagogických pracovníků (20 dní, více viz níže), a dále probíhají ve všech mateřských školách během léta opravy, které nelze provádět v průběhu školního roku. Současně je letní období vyhrazeno
pro provádění údržby a sanitace v prostorách podléhajících hygienickým požadavkům dle zákona, např. ve školní kuchyni. V letošním školním roce budou v naší škole probíhat rozsáhlé úpravy, které se dotknou i školní jídelny.

Připomínám, že mateřské školy jsou většinou v prázdninovém období otevřeny především pro děti zaměstnaných rodičů, kteří nemají možnost zajistit dítěti jinou formu hlídání.

Zákonní zástupci přihlásí své dítě na prázdninový provoz.

Z výše uvedených důvodů proto prosíme, pečlivě zvažte skutečný zájem o umístění svého dítěte do mateřské školy během prázdninového provozu.

Přerušení provozu v době hlavních prázdnin měsíci červenci a srpnu se řídí a § 3 odst. 1 vyhlášky MŠMT ČR č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, v platném znění.

K čerpání dovolené zaměstnanců MŠ

Všichni zaměstnanci mateřské školy – pedagogičtí i nepedagogičtí - mají dle zákoníku práce nárok čerpat řádnou dovolenou v příslušném kalendářním roce. Čerpat dovolenou v průběhu roku vzhledem k zajištění provozu během školního roku většinou nemohou a jediné období, během kterého tak mohou zpravidla učinit, je období letních prázdnin.

Zaměstnavatel je povinen zajistit, aby zaměstnanec celou dovolenou vyčerpal v tom kalendářním roce, ve kterém mu na ni vznikl nárok, a to prostřednictvím svého výše uvedeného práva jednostranně určovat zaměstnanci dobu čerpání dovolené. Smyslem dovolené totiž není její kumulace, ale naopak její každoroční čerpání, aby mohla plnit svůj účel odpočinku po vykonané práci.

Podle zákona smí k převodu dovolené dojít pouze za předpokladu, že řádnému vyčerpání dovolené zabrání překážky v práci na straně zaměstnance nebo naléhavé provozní důvody na straně zaměstnavatele. V takových případech je zaměstnavatel povinen určit zaměstnanci dovolenou tak, aby ji zaměstnanec vyčerpal nejpozději do konce následujícího roku (případně po skončení překážek v práci v případě pracovní neschopnosti nebo mateřské/rodičovské dovolené zaměstnance).

Pokud však nedošlo k žádným zákonným překážkám na straně zaměstnance ani naléhavým provozním důvodům na straně zaměstnavatele a ten přesto nenařídí zaměstnanci čerpání dovolené, může mu inspekce práce uložit pokutu až ve výši 200.000,- Kč, a to i kdyby zaměstnanci do dalšího roku dovolenou převedl. Navíc vznikne samotnému zaměstnanci právo určit si termín a délku dovolené, pokud mu ji zaměstnavatel neurčí ani do 30. 6. následujícího roku.

Prázdninový provoz naší mateřské školy, jejíž činnost vykonává Základní škola a Mateřská škola Bitozeves byl projednán se zřizovatelem.

Jak bude?
24.5.
Denní předpověď pro Prahu na 24.5.
Oblačno
25.5.
Denní předpověď pro Prahu na 25.5.
Oblačno
26.5.
Denní předpověď pro Prahu na 26.5.
Polojasno

Dnes má svátek