ZŠ a MŠ Bitozeves

Recyklohraní

Co je Recyklohraní, aneb Ukliďme si svět?

Školní Recyklační program Recyklohraní aneb Ukliďme si svět vznikl v září roku 2008 se záměrem podpořit environmentální výchovu v mateřských, základních a středních školách v České republice. Nad vznikem programu v roce 2008 převzalo záštitu MŠMT České republiky. 

Cílem projektu je prohloubit znalost žáků a studentů v oblasti předcházení vznikutřídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a drobných elektrozařízení. Od roku 2020 došlo k rozšíření o problematiku šetrné spotřeby vody a následně o téma klimatická změna

ZŠ a MŠ Bitozeves je do programu aktivně zapojena a děti i žáci aktivně plní jednotlivé úkoly i celoroční cíl. 

Celoroční cíl - školní rok 2025/2026:
Klimatická změna

recyklohraníREŠCYKLOHRANÍ DYNAMICKÉ

 

"Pověz mi a zapomenu; ukaž mi a já si vzpomenu; ale nech mne se zúčastnit a já pochopím."

Konfucius